A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Wizyta studyjna nt. włączenia społecznego - 14-15.06.2018

Wizyta studyjna nt. włączenia społecznego - 14-15.06.2018
 
W dniach 14-15.06.2018r. odbył się wyjazd studyjny dotyczący włączenia społecznego do Torunia w województwie kujawsko- pomorskim. W ramach wyjazdu zaplanowano wizyty u 4 podmiotów realizujących różne działania na rzecz włączenia społecznego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, tj.
  • w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu, gdzie Pan Maciej Czechowski opowiedział o działaniach jakie z ramienia OWES-u realizuje w obszarze włączenia społecznego, a także z jakimi podmiotami współpracuje w swojej codziennej pracy,
  • w kawiarni PERS (Przestrzeń Elementów Rzeczywistości Społecznej), która prowadzona jest przez Fundację M6 i jest przykładem spółdzielni socjalnej zatrudniającej osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym; Pani Nina Rapo opowiadała o wydarzeniach, jakie Fundacja realizuje w swej kawiarni, a także o codzienności zawiązanej z funkcjonowaniem takiego przedsiębiorstwa społecznego, problemach z jakimi się borykają, a także wyzwaniach, jakie mają przed sobą,
  • w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Dla Miasta Torunia”, która realizuje działania w ramach programu RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność), skupione głównie w obszarze pracy na rzecz włączenia społecznego mieszkańców Torunia,
  • w Stowarzyszeniu Partnerstwo Społeczne CISTOR, które realizuje szereg rożnych działań wspierających osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, a jednym z nich, na którym skupiono się podczas spotkania jest Centrum Integracji Społecznej, którego historię powstania, a także cel jaki mu przyświeca opowiedziała Pani Małgorzata Kowalska.
Wyjazd był okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale stanowił także inspirację dla jego uczestników do dalszej pracy na rzecz włączenia społecznego, z uwzględnieniem nowych narzędzi wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno – gospodarczej na terenie Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”.
 
 
Fotorelacja poniżej!
 
 

Serdecznie zapraszamy pracowników instytucji (OPS/ JST/ NGO) odpowiedzialnych za wdrażanie działań  dotyczących włączenia społecznego na terenie działalności  LGD „Brama na Podlasie” do udziału w wizycie studyjnej nt. innowacyjnych działań w obszarze włączenia społecznego.
W ramach zadania przewiduje się wizyty u 4 podmiotów realizujących rożne działania na rzecz włączenia społecznego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
 
W załączeniu regulamin rekrutacji, w którym umieszczono wszystkie szczegóły.
 
W razie pytań proszę o kontakt:
Magdalena Mickiewicz- Kulesza- Koordynator ds. wdrażania EFS
tel. 786 867 101, 86 275 26 27 wew. 415

 

Regulamin rekrutacji

formularz zgłoszeniowy

Dodano: 24.05.2018
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 2146 razy.
Hosting: pvi.pl