A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER)

Relacja z warsztatów kulinarnych
 
W terminie od kwietnia do września 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbyły się warsztaty kulinarne. Warsztaty organizowane były w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) 
 
 

Relacja z wyjazdu do Portugalii
 
W dniach 11-15.09.2023 odbył się wyjazd studyjny do Portugalii. W ramach niniejszego zadania udział brali również partnerzy projektu: Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 
Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zwiedzić Lizbonę w stylu Street Food, degustować tradycyjne lokalne potrawy m.in. Arroz de Marisco, Pasteis de Belem, Caldo Verde czy Pao com Chourico. Uczestnicy gościli również w siedzibie Lokalnej Grupy Działania ADREPES, gdzie dowiedzieli się o funkocjonowaniu LGD-ów w Portugalii, a także wizytowali w inicjatywach i inwestycjach wspartych środkami LGD. Ważnymi punktami wyjazdu były również wizyta w lokalnej winnicy Filipe Palhoca, wizyta wraz z degustacją w sklepie marki AR.CAI.CO stworzonej przez dwójkę młodych Portugalczyków, których przetwory w 100% produkowane są ręcznie z lokalnych produktów, wizyta w serowarni, a także zwiedzanie wioski tematyczno-edukacyjnej Aldeia Tipica Jose Franco.
Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu (STRONGER) 

Wyjazd studyjny do Portugalii
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w wyjeździe studyjnym do Portugalii w dniach 11-15.09.2023. Wyjazd studyjny zorganizowany jest w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe studyjnym jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 25.08.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w wyjeździe studyjnym decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:
- formularz zgłoszeniowy

Warsztaty kulinarne
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w warsztatach kulinarnych w okresie kwiecień-wrzesień 2023. Warsztaty zorganizowane są w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 3.04.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w warsztatach decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:

Rozpoczynamy realizację projektu
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Brama na Podlasie” realizuje projekt pt.: „Synteza tradycyjnych receptur okazją na gospodarczą ewolucję regionu” o akronimie STRONGER współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zgodnie z Umową nr 00023-6936-UM1020027/22  z dnia 1 marca 2023 r. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze: Stowarzyszeniem N.A.R.E.W.
 
Celem projektu współpracy jest zwiększenie wiedzy partnerów i mieszkańców obszarów LGD na temat wykorzystania produktów lokalnych, a także ich innowacyjnego łączenia w promocji i rozwoju obszarów wiejskich.
 
Termin realizacji projektu: 1.03.2023 - 31.10.2023
 
W ramach projektu odbędą się następujące zadania:
1. Wyjazd studyjny
2. Warsztaty kulinarne
3. Wydanie wspólnego dwujęzycznego albumu z przepisami kulinarnymi
4. Zakup materiałów promocyjnych
 
Dodano: 07.03.2023
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 1927 razy.
Hosting: pvi.pl